W jaki sposób równość, różnorodność i integracja zwiększają pozytywne nastawienie w miejscu pracy?

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej skupiamy się na tym, aby wszystko, co dzieje się w miejscu pracy i poza nim, odbywało się w sposób, który nikogo nie neguje ani nie wyklucza.

To świetny sposób myślenia, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.

Dyskryminacja oparta na różnicach rasowych, religijnych, seksualnych, niepełnosprawności czy jakichkolwiek innych nie jest tolerowana, a zamiast tego wszyscy skupiamy się na tworzeniu szczęśliwego i wspólnego zespołu.

Mimo to, nie we wszystkich biurach panuje taka "wspólna" atmosfera.

Pomyśl przez chwilę o swoim miejscu pracy, czy czujesz, że różnorodność, równość i integracja są traktowane poważnie? Czy masz w swoim miejscu pracy zróżnicowaną mieszankę pracowników, siedzących przy swoich biurkach? Czy wszyscy mają takie same możliwości jak inni?

Zapewnienie, że wszyscy są traktowani równo, bez względu na jakiekolwiek postrzegane różnice, jest kluczowe, jeśli chcesz stworzyć szczęśliwe i produktywne środowisko. Z ludzkiego punktu widzenia, jest to również po prostu właściwe postępowanie.

Biorąc pod uwagę różnorodność jako jeden z przykładów, sprawdź tę infografikę, która podkreśla korzyści płynące z koncentrowania się na różnorodności we współczesnej przestrzeni biurowej.

Źródło - https://www.talentlyft.com/en/blog/article/244/top-10-benefits-of-diversity-in-the-workplace-infographic-included

Jak widać, korzyści jest wiele i należy je wykorzystać.

Czy to wszystko może zwiększyć pozytywność w miejscu pracy?

Kiedy miejsce pracy skupia się na różnorodności, integracji i równości, pokazuje to, że zespół zarządzający koncentruje się na pozytywnej kulturze miejsca pracy. Zależy im na tym, aby każdy był szczęśliwy i równo traktowany w biurze. W rezultacie, pracownicy czują się zdolni do rozwinięcia skrzydeł i pracy nad sobą, pracują na miarę swojego potencjału, być może szukają możliwości awansu i czują się wspierani we wszelkich możliwościach nauki i rozwoju, których chcą spróbować.

W biurze, w którym tak nie jest, pracownicy mogą być zniechęceni do awansu lub próbowania nowych przedsięwzięć szkoleniowych, ponieważ czują, że nie otrzymają uczciwej szansy na realizację tej ścieżki. W takim przypadku morale szybko spada, a biuro staje się negatywnym i raczej beznadziejnym miejscem pracy.

Kiedy jednak skupisz się na zapewnieniu, że tworzysz szczęśliwe i równe miejsce pracy, wszystko zmieni się na lepsze.

Czy Twoje biuro ma politykę równości, różnorodności i integracji? Jeśli nie, to czas napisać taką i ratyfikować ją w swojej organizacji. Dzięki temu pracownicy będą wiedzieć, że traktujesz ten temat bardzo poważnie, a w przyszłości pomoże Ci to przyciągnąć nowe talenty. W dzisiejszych czasach potencjalni pracownicy postrzegają stanowisko firmy w kwestii różnorodności itp. jako jeden z kluczowych powodów wyboru jednej organizacji.

Ponadto, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zatrzymasz swoich obecnych, bardzo doświadczonych pracowników, ponieważ wiedzą, że traktujesz ich poważnie, tak samo jak wszystkich innych, cenisz różnorodność i rozumiesz jej korzyści, a nie zakładasz, że nic z tego nie wynika.

Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej świadome zapewnienia uczciwości, i nic z tego nie może być postrzegane jako negatywne, jako pracodawca, jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się poza biurem, musisz upewnić się, że traktujesz swoich pracowników z szacunkiem i uczciwością, na którą zasługują, gdy siedzą na swoich krzesłach biurowych lub gdziekolwiek indziej.

Jeśli masz już opracowaną politykę, upewnij się, że regularnie ją przeglądasz i prosisz o opinie swoich pracowników. W ten sposób tworzysz sprawiedliwe, szczęśliwe i pozytywne środowisko pracy dla wszystkich w Twoim biurze i z nim związanych.

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.