Czym jest dla Ciebie produktywność?

Często słyszymy słowo "produktywność" i może ono pasować do różnych sytuacji.

Na przykład możesz być produktywny w pracy, możesz być produktywny w domu, możesz być produktywny w osiąganiu swoich celów życiowych. Produktywność pasuje do każdej postaci.

Jeśli chodzi o produktywność w miejscu pracy, jakkolwiekco to oznacza dla Ciebie?

Ogólnie rzecz biorąc, produktywność w miejscu pracy polega na tym, ile pracy wykonujesz, ale nie jest to byle jaka praca, ale ile jakości i dokładności wykonujesz.

Na przykład, pomyśl o pisaniu na klawiaturze. Każdy może klepać w klawisze i napisać ciąg niedokładnych zdań, ale to nie jest produktywne. W takim przypadku błędy, które popełniasz, obniżają Twoją produktywność. Produktywność w tym przypadku to nauka poprawnego i dokładnego pisania na klawiaturze i odmierzanie tylko tych słów, które piszesz w dokładny sposób.

Więc, co oznacza dla Ciebie produktywność?

Czy oznacza ona osiąganie swoich celów każdego dnia? Czy oznacza to dotrzymywanie terminów za każdym razem? Czy to znaczy, że kończysz to-do regularnie?

To mogą być wszystkie te rzeczy, ale aby zostać uznanym za produktywnego, musisz kontynuować ten trend przez dłuższy czas. Każdy może być produktywny przez dzień lub dwa, ale kiedy konsekwentnie osiągasz swoje cele i terminy, wtedy możesz naprawdę powiedzieć, że jesteś produktywnym pracownikiem przy biurku.

Każdy ma pole do popisu w tej kwestii, ale tak naprawdę wszystko sprowadza się do określenia, czym jest produktywność jest, a następnie przyjrzenia się metodom poprawy produktywności w miejscu pracy. Mając to na uwadze, sprawdź ten film, który przedstawia kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić.

Dlaczego Twój styl życia odgrywa rolę w produktywności w miejscu pracy

Jeśli nie dbasz o siebie, nie możesz być produktywny. To naprawdę takie proste.

Jeśli jesteś zmęczony, jeśli cierpisz na różne choroby i nie poddajesz ich badaniom, jeśli pijesz za dużo w weekendy i zauważasz tego skutki przez kilka dni, a także jeśli nie stosujesz zdrowej diety, wszystkie te czynniki mogą wpływać na Twoją produktywność przy stołach w sali konferencyjnej i poza nią.

Nie można zaprzeczyć, że grupa zdrowych pracowników w nowoczesnym środowisku biurowym oznacza ogólnie bardziej produktywny obraz biznesu. Oznacza to, że klienci będą szczęśliwsi, popełnianych będzie mniej błędów, więcej pomysłów pojawi się na Twojej drodze wokół mebli w sali konferencyjnej, morale będzie wzrastać, zyski wzrosną, a firma będzie rosnąć od siły do siły.

Oznacza to, że należy zidentyfikować obszary swojego stylu życia, które Twoim zdaniem powinny ulec zmianie. Skup się na ogólnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu i wykop złe nawyki. Upewnij się, że śpisz wystarczająco dużo każdej nocy i rozpoczynaj każdy dzień w najbardziej produktywny sposób, z odrobiną ćwiczeń i zdrowym śniadaniem. Wyrób sobie bardziej pozytywne mentalność i wyznacz sobie jakieś cele do osiągnięcia w każdym tygodniu.

Oczywiście, dzięki temu staniesz się produktywny we wszystkich dziedzinach życia, a nie tylko wtedy, gdy siedzisz przy biurku. Będziesz miał więcej energii, będziesz w stanie wykonać te dziwne prace, które chcesz zrobić w domu, być może będziesz miał więcej czasu na hobby, które lubisz, i przekonasz się, że twoje życie poprawia się w sposób, którego nigdy nie mogłeś sobie wyobrazić.

Koncentracja na zdrowiu nie ma wad, a jeśli wydajność jest tylko jednym z przyjemnych efektów ubocznych tej koncentracji, nie możesz narzekać!

Produktywność to nie tylko ilość pracy, którą wykonujesz, ale także dokładność tej pracy, jej jakość, liczba błędów, które popełniasz (pracując nad tym, aby było ich mniej), postawa, którą masz, gdy masz do czynienia z problemami, twoje kontakty ze współpracownikami i klientami oraz twoje ogólne samopoczucie w pracy. Kiedy to wszystko się łączy, biznes rośnie w siłę.

Produktywność to naprawdę słowo!

Autor

Michał Mika

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.