Wybór i zastosowanie niszczarek do papieru.

Niszczarka biurowa

Niszczarki to urządzenia posiadające specjalne noże tnące, dzięki którym papier, płyty CD, dowody osobiste, karty płatnicze i tym podobne materiały, są tak pocięte, że odtworzenie ich treści nie jest praktycznie możliwe. Niszczarki mogą też pomóc w oszczędności miejsca. Papier, karty płatnicze czy dowody są pocięte na niewielki paski, które łatwiej jest ciaśniej upchać w koszu i później zutylizować. Zatem niszczarki to nie tylko urządzenie pomagające utrzymywać tajemnice firmowe, ale też porządki w odpadkach. Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133 poz.883). w każdej więc firmie, gdzie operuje się danymi osobowymi wielu osób musi być obowiązkowo niszczarka.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Dokumentów z danymi klientów czy pacjentów nie możemy ot tak po prostu wyrzucać do śmieci, jesteśmy zmuszeni do całkowitego zniszczenia dokumentów na których wypisane są dane osobowe. Jeśli wyrzucimy faktury, wyciągi bankowe, dowody osobiste czy inne ważne dokumenty w całości, bez ich niszczenia to mogą one trafić do osób niepowołanych i zostać wykorzystane do celów niezgodnych z prawem. Dlatego musimy zadbać o to, aby wszelkie dokumenty przed trafieniem do śmieci zostały wcześniej przepuszczone przez noże niszczarki.

Solidna niszczarka

Technologia niszczarek

Nowoczesna myśl technologiczna poszła bardzo do przodu w przygotowaniu produktów takich jak niszczarki. Producenci wypuścili na rynek modele, które nie tylko tną kartki w pionowe paski, ale dodatkowo tną je też na małe kwadraciki o szerokości minimalnej do 0,7 mm. Również technologia samej głowicy została znacznie poprawiona. W wielu modelach mamy możliwość jednorazowego włożenia do podajnika niszczarki nawet kilkudziesięciu kartek, a nie tylko 1-2 jak to miało miejsce w starszych modelach.

Cechy niszczarek do papieru

Jakość i funkcjonalność niszczarek zależy od kilku cech, o których należy pamiętać przed zakupem. Zwróćmy uwagę na wielkość kosza na ścinki, długość czasu pracy ciągłej, hałas urządzenia, solidność konstrukcji i ile kartek można jednorazowo zniszczyć. Jeśli chcemy niszczarkę o naprawdę dobrej jakości, to dodatkowe elementy podnoszące jej sprawność, czyli moc silnika, jakość noży tnących, co można zniszczyć oprócz papieru oraz poziom bezpieczeństwa DIN.

Autor

Michał Mika

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.