Najlepsza drukarka do domu

Do domu możemy kupić zwykłą drukarkę atramentową, urządzenie wielofunkcyjne lub nieco droższą drukarkę laserową. Która opcja będzie jednak dla nas najlepsza?

Najprostsze rozwiązanie to zakup pierwszego z brzegu urządzenia wielofunkcyjnego oferowanego w markecie, co na pewno sprawi, że będziemy mieli w domu jakąś drukarkę, a do tego zyskamy skaner i ksero. Taki zakup siłą rzeczy musi być daleki od wyboru optymalnego. Kupowanie na oko sprawi, że nie będziemy w stanie porównywać realnych parametrów pracy urządzeń, a te mogą się drastycznie różnić dla bardzo podobnych wizualnie urządzeń drukujących.

Niski koszt eksploatacji bardzo rzadko idzie w parze z niskim kosztem zakupu samego urządzenia, co powoduje, że po czasie koszt tuszy czy tonerów czyni z naszej potencjalnie taniej drukarki urządzenie bardzo drogie. Niektóre urządzenia potrafią się też zepsuć zaraz po upływie krótkiej gwarancji producenta. W kwestii tuszy i tonerów istnieją oczywiście tańsze zamienniki, ale jest to kwestia na inny artykuł.

Koszty druku

Kluczowa decyzja powinna dotyczyć wyboru pomiędzy drukiem laserowym i atramentowym. Twierdzenie o tanim drukowaniu z wykorzystaniem drukarki laserowej można często włożyć między bajki w przypadku drukarek domowych, ponieważ koszty ich tonerów, ze względu na niskie zużycie na rynku, są astronomiczne.

Prędkość pracy jest znakomita, ale koszt kopii często bywa zbliżony do klasycznych drukarek „plujek”, jakość nie jest dużo większa, za zakup urządzenia kosztuje nas wyraźnie więcej. Drukarka laserowa do domu ma sens tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że znajdziemy tanie zamienniki dla sprzętu eksploatacyjnego.

Drukarka ze skanerem

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Koszty wydrukowania jedne strony są oczywiście bardzo ważne, ale niezmiernie istotne jest także to, co dane urządzenie potrafi. Możliwość zeskanowania i skserowania dokumentu jest bardzo istotna, a połączenie drukarki siecią bezprzewodową też jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Co więcej, trochę droższe i doskonalsze urządzenia są zazwyczaj solidniej wykonane, co gwarantuje nam, że ich eksploatacja będzie bardziej bezproblemowa, a do tego będziemy mogli realnie liczyć na to, że wydrukujemy znacznie więcej stron zanim nasze urządzenie się zepsuje.

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.