Jak właściwie działa elastyczny czas pracy?

Elastyczne formy pracy są coraz powszechniejsze w nowoczesnym środowisku biurowym i jest to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć większą równowagę między życiem prywatnym i zawodowym. Jednym z takich rozwiązań jest elastyczny czas pracy.

Mimo że wszyscy o nim słyszeli, nie wszyscy rozumieją, jak on działa. Dobra wiadomość jest taka, że gdy już się do tego przyzwyczaisz, jest to naprawdę całkiem proste i możesz z łatwością sprawić, by elastyczny czas pracy działał na Twoją korzyść.

Najprostszy sposób opisania elastycznego czasu pracy to:

  • Masz określoną liczbę godzin, które musisz przepracować w ciągu tygodnia, np. od poniedziałku do piątku.
  • Jeśli przepracujesz te godziny, będziesz mógł pracować
  • Możesz zaczynać pracę o dowolnej porze i kończyć o dowolnej porze
  • Musisz jednak być obecny w biurze, przy biurku w siedzibie firmy, w głównych godzinach pracy, które różnią się w zależności od firmy
  • Podstawowe godziny pracy to często godziny szczytu w porze lunchu lub czas największego natężenia ruchu w danym biurze. Ma to na celu zapewnienie w tym czasie jak największej liczby pracowników.
  • W poszczególnych działach mogą obowiązywać ustalenia zapewniające pełną obsadę kadrową, np. określona liczba osób pracuje w tym tygodniu w systemie elastycznego czasu pracy, a określona liczba nie pracuje itp. To również zależy od firmy i potrzeb kadrowych.

Elastyczny czas pracy to świetny sposób, aby mieć wszystko - wystarczająco dużo czasu przy biurowym krześle, aby wykonać swoją pracę, ale także swobodę robienia tego, co chcesz robić poza pracą, bez stresu.

Czy pracujesz w elastycznym czasie pracy?

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.