Wybór niszczarki - kluczowe kryteria

Na rynku można znaleźć dziś tak wiele zróżnicowanych modeli niszczarek dokumentów, że bardzo często znalezienie tej najlepszej okazuje się naprawdę dużym wyzwaniem.

Rynek niszczarek

Bogata oferta obejmuje modele, które różnią się między sobą tak z uwagi na ich zastosowanie i spełniane funkcje, jak i dodatkowe udogodnienia. Oczywiście, choć mnogość asortymentu jest zjawiskiem pozytywnym, należy liczyć się z tym, że jest w stanie w istotny sposób wydłużyć czas niezbędny do tego, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Trudno zatem uciec od pytania o to, czym powinniśmy się kierować decydując się na zakup niszczarki. Istnieje wiele parametrów, które będą miały dla nas duże znaczenie, jednym z najważniejszych wydaje się jednak wydajność urządzenia, które chcemy kupić.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Wybór niszczarki

Gdy wybieramy niszczarkę, z której będziemy korzystali w domu, wcale nie potrzebujemy, aby była tak wydajna, jak ta, która będzie obsługiwana przez pół biura. Miejsce przeznaczenia wpływa również na to, czy będziemy zwracać uwagę na czynniki takie, jak ilość jednocześnie niszczonych kartek, format dokumentów oraz przybliżona ilość kartek, które mogą zostać zniszczone dzień po dniu lub okresowo. Często jest to również czynnik determinujący to, czy potrzebujemy rozwiązania posiadającego dodatkowe funkcje takie, jak choćby sygnalizowanie przepełnienia. Kolejnym kryterium, do którego dużą wagę przywiązują nie tylko kupujący, ale i sprzedający jest poziom tajności niszczarki.

Funkcje niszczarki

Norma zakłada istnienie aż pięciu takich poziomów

Sam poziom bezpieczeństwa zwykle jest definiowany jako stopień dokładności niszczenia poszczególnych dokumentów, a więc i liczba oraz wielkość ścinków uzyskanych w procesie niszczenia. Poziomy dostosowywane się z uwagi na rodzaj niszczonych dokumentów, warto więc pamiętać o tym, jakie dokumenty niszczymy najczęściej i w jaki sposób są one klasyfikowane.

Co do zasady poziom pierwszy obejmuje dokumenty ogólnego użytku,

poziom drugi – dokumenty wewnętrzne,

poziom trzeci – poufne,

poziom czwarty – tajne,

poziom piąty – dokumenty określane jako ściśle tajne.

Bardzo ważnym elementem niszczarki, z której zakupu będziemy zadowoleni okazuje się być podajnik na ścinki. Jego wielkość nie zawsze jest taka sama, kluczowe znaczenie ma przy tym to, jaka jest ilość niszczonych dokumentów, choć nie bez znaczenia jest też miejsce, w jakim znajdować się ma urządzenie.

Gdy mamy do czynienia z niszczarką przeznaczoną do użytku domowego oraz tą, która pojawia się w niewielkim biurze, nie ma wcale potrzeby, aby pojemnik imponował swoją wielkością, jego często opróżnianie wcale nie jest koniecznością. Sytuacja zmienia się jednak w dużych biurach.

Autor

Oktawia Zajkowska

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.