Jak przeformułować swoje myśli z pozytywnych na negatywne

Jest wiele do powiedzenia o patrząc na jasnej stronie życia. Jasne, nie zawsze jest to łatwe, ale próba rozwinięcia pozytywnego nastawienia jest o wiele bardziej preferowana niż myślenie w negatywny sposób.

Wiele osób jak" jak mogę zmienić moje nastawienie z negatywnego na pozytywne", a następnie, gdy dowiadują się, że to nie stanie się z dnia na dzień, poddają się i prowadzą dalej w ten sam sposób. Jednak przy odrobinie wytrwałości i ciężkiej pracy możesz zmienić to nastawienie i oczekiwać szczęśliwszej, zdrowszej i z pewnością bardziej pozytywnej przyszłości.

W miejscu pracy, posiadanie pozytywnej kultury organizacyjnej przynosi wiele korzyści, między innymi wzmacnia ducha zespołu i łączy wszystkich w jednym celu. Jednakże, jeśli masz pracowników, którzy są ogólnie negatywnie nastawieni, Twoje wysiłki mogą pójść na marne.

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do jednostki i chęci zmiany. Jeśli więc czytasz te słowa i chciałbyś zmienić swój poziom pozytywności, istnieje jedna bardzo skuteczna metoda, którą możesz wypróbować - reframing.

Czym jest reframing?

Reframing to metoda terapii poznawczo-behawioralnej, która uczy Cię jak zmieniać negatywne myśli na pozytywne, powtarzać to, a wtedy z czasem Twój mózg zacznie rozpoznawać pozytywne przed negatywnymi. Jest to jednak coś, co wymaga czasu i wysiłku, a na początku może być dość męczące, ponieważ musisz być świadomy każdej negatywnej myśli, którą masz i uznać ją za negatywną.

Reframing wygląda tak:

  • Następnym razem, gdy pojawi się myśl, którą rozpoznasz jako negatywną, zatrzymaj się na chwilę i uznaj, że rzeczywiście jest negatywna
  • Zastanów się nad tą myślą i zastąp ją czymś pozytywnym. Na przykład, jeśli myślisz "Nienawidzę poniedziałkowych poranków", możesz zmienić ją na coś w stylu "Poniedziałki to początek nowego tygodnia możliwości".
  • Następnie należy powtórzyć tę nową pozytywną myśl kilka razy. Jeśli możesz to zrobić na głos, to nawet lepiej, ale w twojej głowie też jest to przydatne.
  • Naprawdę wizualizuje poniedziałkowy poranek i próbuje wyobrazić sobie siebie z uśmiechem na twarzy, szukając możliwości podczas gdy siedzi przy swoim biurowym krześle
  • Powtórz to jeszcze kilka razy
  • Następnym razem, gdy masz myśl o poniedziałkach, przynieś uśmiechnięty obraz do przodu swojego umysłu

Z czasem twój mózg zacznie łączyć nową myśl z poniedziałkowymi porankami, których doświadczasz. Może nie stanie się to od razu i możesz mieć kilka fałszywych startów, ale w końcu zastąpi negatywną.

Musisz być świadomy negatywnych myśli, aby użyć reframingu, co może być dość trudne. To oznacza bycie mindful i świadomy wszystkiego, co dzieje się w twoim własnym umyśle. Stanie się to jednak łatwiejsze, im częściej to robisz.

Pozytywność w ogóle jest idealna dla zdrowszego i bardziej optymistycznego życia, ale w miejscu pracy może pomóc pracownikom być znacznie bardziej produktywnymi z ich biurka. Pozytywność rodzi szczęście, satysfakcję z pracy i zadowolenie, a to oznacza również, że prawdopodobnie zauważysz więcej pomysłów i kreatywnych rozwiązań przychodzących do Ciebie zza nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej.

Chociaż reframing nie jest łatwym rozwiązaniem, to z pewnością jest jednym z najlepszych, jeśli chodzi o długoterminowe przeorganizowanie mózgu i skupienie uwagi. Kiedy masz bardziej słoneczną perspektywę, możesz radzić sobie ze stresem i wyzwaniami o wiele skuteczniej i łatwiej, w przeciwieństwie do negatywnego i "dołującego" spojrzenia na życie. Nie jest łatwo zmienić sposób myślenia przez długi okres czasu, ale jest to wyzwanie, z którym możesz się zmierzyć i które możesz podjąć.

Klucz do reframingu leży również w powtarzaniu. Jeśli nie będziesz powtarzać tego, co próbujesz reframować, nie utrwali się to w twoim umyśle, a w rezultacie skończysz zapominając o tym. Powtarzaj, powtarzaj i jeszcze raz powtarzaj!

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.