5 powodów, dla których źle zaprojektowane biuro zmniejsza produktywność

Projekt biura jest o wiele ważniejszy niż mogłoby się wydawać.

Nie chodzi tylko o to, jak biuro wygląda, ale o to, jak się w nim czuje, jak funkcjonuje i jak łatwo jest w nim pracować. Chodzi o to, jak wygodne jest i jak wpływa na morale pracowników. Wiele firm nie przykłada wystarczającej wagi do tego aspektu, ale robiąc to, można zwiększyć wydajność, a tym samym zwiększyć zyski w wyniku.

Kiedy biuro jest źle zaprojektowane, ma to negatywny wpływ na wszystko. Kiedy Twoi pracownicy nie lubią pracować przy swoich biurkach tylko z powodu sposobu, w jaki biuro jest rozplanowane i udekorowane, jest to słaba wymówka dla spadku produktywności. Dlaczego? Ponieważ można tego całkowicie uniknąć.

Stworzenie wysokiej jakości i atrakcyjnego biura nie musi kosztować fortuny, ale wymaga planowania i dbałości o to, aby wszystko było dobrze. Oznacza to, że musisz porozmawiać z pracownikami i zapytać ich, czego chcą i potrzebują, biorąc wszystko pod uwagę i dostosowując się do tego, co możesz.

Zobacz ten film TED talk, który mówi o wzlotach i upadkach projektowania biur.

Dlaczego więc źle zaprojektowane biuro wpływa na produktywność dokładnie? Sprawdźmy pięć powodów.

  1. Morale jest zmniejszona - Biuro, które jest koszmarem do pracy w może łatwo zmniejszyć morale pracowników. W rezultacie wpływa to na produktywność. Pracownicy nie będą trzymać się i pracować w biurze, które sprawia, że są nieszczęśliwi, i są bardziej prawdopodobne, aby opuścić firmę i iść gdzie indziej, a może nawet iść na chorobowym. Oba te zjawiska są z pewnością negatywne, a dodatkowo w rezultacie będziesz miał problemy z przyciągnięciem nowych talentów.
  2. Bólei dolegliwości stają się problemem - Niewygodne meble biurowe mogą łatwo wywołać bóle i dolegliwości, zwłaszcza bóle szyi i dolnej części pleców. Pracownik żyjący z chronicznym bólem w pracy nie będzie szczęśliwy, nie będzie w stanie pracować najlepiej jak potrafi i może w końcu pójść na chorobowe. Dlatego tak ważne są wygodne i pomocne meble ergonomiczne.
  3. Marnowanie czasu - Jeśli biuro jest źle zaprojektowane, prawdopodobnie wszystko, czego pracownicy potrzebują do wykonywania swojej pracy, nie będzie umieszczone we właściwym miejscu. Być może drukarki znajdują się po drugiej stronie biura i muszą wstawać co pięć minut. Być może biurowe magazyny są źle zorganizowane i trudno dostępne. Wszystko to łatwo wpływa na produktywność.
  4. Złe pierwsze wrażenie - Oczywiście, źle zaprojektowane biuro również wygląda źle. W takim przypadku, kiedy odwiedzający wchodzą do Twojego biura, będą mieli negatywne pierwsze wrażenie. Jest bardziej prawdopodobne, że zabiorą swój zwyczaj i biznes gdzie indziej, co zmniejsza liczbę zamówień, a tym samym bardzo szybko obniża produktywność.
  5. Przepływ pracy jest poważnie zakłócony - Nie tylko źle zaprojektowane biuro jest koszmarem do pracy i czas jest marnowany, ale również poważnie zakłóca przepływ pracy. Klienci mogą być zmuszeni do dłuższego oczekiwania na odpowiedź na ich pytania, po prostu dlatego, że pracownicy nie mogą dostać się do wygodnego i skutecznego przepływu podczas pracy. Ponownie oznacza to, że klienci mogą zdecydować się pójść gdzie indziej, a ty w rezultacie tracisz klientów.

Jak widać, wszystko to jest po prostu w dół do biura jest zaprojektowany w negatywny sposób. Jest jeszcze gorzej, gdy myślisz o tym, jak łatwo jest to naprawić. Tak, trzeba będzie wydać trochę pieniędzy i trzeba będzie zaplanować rzeczy, ale czy nie warto to zrobić dla lepszego wyniku końcowego? Wszystko się zmieni - Twoi pracownicy będą szczęśliwsi i zdrowsi, więcej pracy zostanie wykonane, a klienci będą również szczęśliwsi.

Pamiętaj, że kiedy wzrasta wydajność, wzrastają również zyski.

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.