Jak wspieranie lokalnej organizacji charytatywnej może zwiększyć zyski firmy

Być może czytając ten tytuł, myślisz sobie: "Jakie to samolubne!". W pewnym sensie możesz mieć rację, ale jeśli chodzi o to, jak mała firma może stworzyć dochodowe środowisko, jednocześnie oddając się lokalnej społeczności, to jest to rzeczywiście bardzo udane rozwiązanie!

Wszyscy wiemy, że jeśli tylko możemy, powinniśmy starać się pomagać organizacjom charytatywnym, które są bliskie naszemu sercu. To, ile dajemy i czy rzeczywiście przekazujemy pieniądze, czy pomagamy w inny sposób, jest kwestią indywidualną. Kiedy jednak firma współpracuje z konkretną organizacją charytatywną, działa to na korzyść obu stron i daje fantastyczne pierwsze wrażenie o firmie nowym klientom.

Po pierwsze, organizacja charytatywna otrzymuje znaczny zastrzyk czasu antenowego, dzięki czemu więcej osób zwraca uwagę na jej działalność, a także otrzymuje dodatkowe fundusze. Firma pokazuje swoją opiekuńczą stronę, dając coś od siebie, a jednocześnie podnosząc morale swoich pracowników. Może to być tak proste, jak umieszczenie kosza na datki w recepcji! Zasadniczo obie strony odnoszą korzyści, dlatego wspieranie organizacji charytatywnych jest świetnym sposobem na zwiększenie zysków firmy dowolnej wielkości.

Oczywiście nie oznacza to, że należy wybrać dowolną organizację charytatywną, jaka przyjdzie nam do głowy. Najlepiej wybrać organizację charytatywną, która coś znaczy dla Twojej firmy, lub taką, która jest ściśle powiązana z działalnością, którą prowadzisz. Klienci muszą wiedzieć, że nie siedzisz w fotelach zarządu i nie myślisz tylko o zyskach, ale że dbasz także o lokalne środowisko.

Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje produkty dla zwierząt, takie jak karmy dla zwierząt, możesz wybrać organizację charytatywną, która pomaga zwierzętom, taką jak największa organizacja charytatywna działająca na rzecz zwierząt w Wielkiej Brytanii (RSPCA). Dzięki temu wszystko będzie ze sobą ściśle powiązane, a Twoi klienci mogą również chętnie przekazywać datki na ten cel, ponieważ jest on bliski ich sercom. Innym przykładem może być firma sprzedająca ubrania lub zabawki dla dzieci; w takim przypadku warto nawiązać współpracę ze szpitalem dziecięcym lub sierocińcem.

Wybór organizacji charytatywnej, która jest związana z działalnością firmy, ma sens, ale istnieją także inne organizacje charytatywne, takie jak Cancer Research, z którymi z łatwością może współpracować każdy rodzaj działalności.

Zobacz film, który wyjaśnia, dlaczego nawiązanie współpracy z lokalną organizacją charytatywną może być korzystne dla Twojej firmy.

Istnieją 4 główne powody, dla których może to być dla Ciebie korzystne:

  • Współpraca z organizacjami charytatywnymi pomaga wszystkim czuć się dobrze, a tym samym podnosi morale pracowników.
  • Otrzymasz ogromne możliwości marketingowe, jeśli wybierzesz wydarzenie i organizację charytatywną, które są bliskie celom i produktom Twojej firmy
  • Możliwe korzyści podatkowe - nie należy podejmować działań charytatywnych wyłącznie w tym celu, ponieważ może się to okazać niemożliwe, ale firmy, które przekazują darowizny na rzecz lokalnych lub krajowych organizacji charytatywnych, mogą uzyskać ulgi podatkowe.
  • Klienci zwrócą na to uwagę i w rezultacie mogą wybrać Ciebie zamiast konkurencji.

Jaki jest więc następny krok? Burza mózgów i określenie organizacji charytatywnej, której chcesz pomóc. Możesz działać lokalnie (idealne rozwiązanie dla małych firm) lub na skalę krajową. Poproś swoich pracowników, aby udali się do czystej przestrzeni i przedstawili kilka propozycji. Pomagając im poczuć się zaangażowanymi, podniesiesz ich morale. Jeśli masz do dyspozycji meble biurowe w określonym miejscu, to nawet lepiej, ponieważ wygodna przestrzeń sprzyja powstawaniu pomysłów!

Następnie wymyśl pomysł na wydarzenie lub akcję charytatywną, w którą będą mogli zaangażować się Twoi klienci. Może to być tak proste, jak ustawienie stojaka na recepcji, który informuje nowych gości biura o Twojej działalności charytatywnej. Następnie można zaoferować 10% od wybranych zakupów w określone dni, aby przekazać je na cele charytatywne. Jeśli wolisz zorganizować imprezę lub zbiórkę pieniędzy, jest to świetny sposób na promocję swojej firmy, a jednocześnie zebranie pieniędzy na cele charytatywne!

Jak widać, chodzi tu o marketing, o morale, o zrobienie doskonałego wrażenia i o pomoc organizacji charytatywnej, która jest ściśle związana z Twoją firmą. Jeśli uda Ci się zrobić wszystkie te rzeczy, przekonasz się, że zyski Twojej firmy wzrosną. Ludzie lubią firmy, które robią dobre rzeczy, a jeśli to właśnie Ty masz powiązania z organizacjami charytatywnymi, a Twoja konkurencja nie, oznacza to, że masz unikalny punkt sprzedaży.

Sukces w biznesie to nie tylko sprzedaż i tworzenie przestrzeni z designerskimi meblami biurowymi dla produktywności, część z nich to myślenie nieszablonowe i być może pomaganie innym, którzy z kolei pomogą również Tobie.

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.