Czy energia słoneczna może być dobrą opcją dla Twojego biura?

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej skupiamy się na zmianach klimatu i działaniach na rzecz środowiska. Jest to walka, do której wszyscy musimy się przyłączyć i wszyscy musimy przyczynić się do odwrócenia szkód, które zostały wyrządzone, jednocześnie unikając wszelkich dalszych problemów.

Biuro zużywa ogromną ilość energii w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Energia elektryczna jest wykorzystywana w nadmiarze i chociaż istnieją sposoby, aby zapewnić, że nie zużywa się jej tak dużo, np. nie używając opcji stand-by na sprzęcie i wyłączając światła, które nie muszą być włączone, to jednak nie usuwa to całkowicie plamy, jaka powstaje na środowisku.

W związku z tym coraz więcej biur zwraca się w stronę zrównoważonych źródeł energii dla swoich biur. Jedną z tych opcji jest wykorzystanie energii słonecznej, a zatem całkowicie zrobić swój kawałek dla planety!

Czy energia słoneczna to odpowiednia opcja dla biur?

Istnieje fałszywe przekonanie, że aby energia słoneczna działała, słońce musi bić w dół przez cały dzień. Słońce nadal świeci przez chmury, nawet gdy pada deszcz. Energia słoneczna polega na świetle pochłanianym ze słońca, więc nie martw się, jeśli niebo jest trochę szare, twoje panele słoneczne nadal pochłaniają energię, która może być przekształcona w energię dla twojego biura.

Aby korzystać z energii słonecznej, będziesz potrzebujesz mieć zainstalowany system solarny na swoim terenie, a to jest zwykle na dachu. Oczywiście, Powodem tego jest to, że jest bliżej nieba i nie ma przeszkód do ilości światła, które panele mogą wchłonąć. Jednak niektóre panele są umieszczone na płaskich obszarach ziemi bez żadnych drzew wokół lub cokolwiek innego, aby zablokować światło, a tym samym wpłynąć na wydajność paneli.

Sprawdź ten film, który mówi o wzroście energii słonecznej w ogóle.

Istnieje opłata instalacyjna dla paneli, aby być umieszczone w miejscu, ale po that, będziesz tworzyć własną energię bez konieczności płacenia ogromnych miesięcznych rachunków za energię elektryczną. Więc, robisz swój kawałek dla środowiska and you're oszczędzając pieniądze też. Jeśli stworzysz wystarczająco dużo energii, możesz również sprzedać ją z powrotem do firmy energetycznej i zarobić trochę pieniędzy w wyniku!

Projektowanie zrównoważonego biura ma same korzyści. Nie tylko jesteś odpowiedzialny za środowisko, ale oszczędzasz pieniądze na swoich miesięcznych rachunkach. To może przejść długą drogę do zmniejszenia kosztów ogólnych firmy. Może się również okazać, że nowe talenty zostaną przyciągnięte do Twojej firmy. Zwłaszcza millenialsi, decydując się na pracę w firmie, często zwracają się w stronę firm świadomych ekologicznie, więc wybór sposobu generowania energii elektrycznej i ogrzewania może mieć bardzo korzystny wpływ na przyszłość Twojej firmy również w inny sposób.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej i stworzyć bardziej "zielone" środowisko w swoim biurze, możesz sięgnąć także po prostsze metody. Zachęcanie pracowników do używania przetworzonych zachęcanie pracowników do używania butelek z wodą z recyklingu zamiast nowych plastikowych butelek każdego dnia. Możesz zakazać używania funkcji "standby" na monitorach i sprzęcie elektronicznym, a także upewnić się, że światła są zawsze wyłączone, gdy pomieszczenie nie jest używane. Jeśli chodzi o ogrzewanie, upewnij się, że ogrzewasz pokój tylko wtedy, gdy jest to konieczne i upewnij się, że jest ono wyłączone, gdy nikt nie korzysta z pokoju, lub gdy jest wystarczająco ciepło, lub wystarczająco chłodno, jeśli używasz klimatyzacji.

Bycie bardziej świadomym ekologicznie nigdy nie jest złą rzeczą. Jeśli jesteś w trakcie przeprojektowywania swojej przestrzeni biurowej, poważnie rozważ, czy energia słoneczna może być dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Autor

Oktawia Zajkowska

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.