Jak wybrać niszczarkę do dokumentów?

Trudno wyobrazić sobie firmę, od której oczekiwalibyśmy sprawnego funkcjonowania mając jednocześnie świadomość tego, że nie jest wyposażona w odpowiedni sprzęt biurowy, ten bowiem jest gwarantem komfortu w pracy. Mówiąc o jego najważniejszych przedstawicielach należy zwrócić uwagę na niszczarkę, ta bowiem umożliwia bezpieczne pozbywanie się dokumentów, na których znajdują się dane osobowe. Oczywiście, nie zawsze dysponujemy danymi na temat tego, jak bezpiecznie wybrać tego rodzaju urządzenie chcąc mieć pewność, że inwestycja będzie opłacalna.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Zastosowanie niszczarki

Sama niszczarka jest rozwiązaniem dość specyficznym, pozwala bowiem do eliminowania poufnych dokumentów. Oczekuje się od niej, że będzie działała w taki sposób, który sprawi, że nie będzie szans na odczytanie treści dokumentów przez osoby postronne. Najmniej skomplikowane koncentrują się na przecinaniu papieru wzdłuż jego krawędzi, co pozwala na tworzenie dość wąskich pasków. Gdy mamy do czynienia z rozwiązaniami bardziej zaawansowanymi możemy liczyć na to, że kartki zostaną pocięte na drobne kawałki, a odczytanie zawartych na nich informacji przestanie być możliwe.

Niszczarka do biura

Niszczarki dokumentów

Niszczarki dokumentów różnią się w dość istotny sposób, zmianie ulega przy tym wiele parametrów takich, jak choćby głośność działania, wydajność, a nawet – pojemność zbiornika, do którego trafiają kolejne ścinki. Gdy mamy do czynienia z rozwiązaniami stworzonymi z myślą o niewielkich biurach, pojemność ta wynosi od 5 do 15 litrów, choć niszczarki dla większych firm mają ją powiększoną do tego stopnia, że wynosi nawet 25 litrów. W sprzedaży dostępne są jednak również propozycje przygotowane z myślą o potrzebach całych biurowców i te mają pojemność przekraczającą 100 litrów. Najcichsze z urządzeń pracują z hałasem wynoszącym około 60 decybeli, co sprawia, że nie są w żaden sposób uciążliwe.

Niszczarki biurowe

Współczesne niszczarki zwracają na siebie uwagę również dlatego, że charakteryzuje je obecność szeregu dodatkowych opcji. Tu warto wspomnieć choćby o urządzeniach, którym nie jest straszny nie tylko papier, ale również płyty CD oraz DVD. Warto wspomnieć również o niszczarkach, które bez problemu niszczą spinacze oraz zszywki, co sprawia, że jesteśmy zwolnieni z obowiązku ich ręcznego oddzielania. Innym przydatnym rozwiązaniem wydaje się specjalny system, który przeciwdziała zjawisku zapychania się mechanizmu tnącego. Urządzenie takie zaczyna więc wycofywać kartki, jeśli zdarzyło się nam podać mu ich zbyt wiele, co sprawia, że nie musimy obawiać się jego uszkodzenia.

Autor

Oktawia Zajkowska

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.