Mała niszczarka do biura i domu

Dla potrzeb domowych lub do wykorzystania w małym biurze nie potrzeba dużej niszczarki.

Wystarczy niewielkie, ale za to solidne urządzenie, które od czasu do czasu poradzi sobie z kilkoma dokumentami, które trzeba zniszczyć. Dokonanie odpowiedniego wyboru sprawi, że przez naprawdę długi czas w ogóle nie będzie się myśleć o tym aspekcie działalności. Takie urządzenie będzie działało wiele lat i będzie idealnie sprawne. Żeby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba wziąć pod uwagę szereg parametrów takiego urządzenia. Najlepiej za punkt wyjścia obrać sobie przedział cenowy, w jakim będziemy się rozglądali, a to z kolei jest bezpośrednio związane z intensywnością wykorzystywania niszczarki.  (https://lobos.pl/niszczarki-dokumentow,cat226355.html)

Wydajność niszczarek

Urządzenie w zupełności wystarczające do niewielkiego biura, w którym nie trzeba niszczyć zbyt wielu dokumentów, kosztuje nie więcej niż 400 złotych, a nawet za trochę powyżej 100 złotych coś powinno się znaleźć. Jest to stosunkowo szeroki przedział i nie brakuje w nim różnych urządzeń. Jeśli zakładamy, że z urządzeniem będzie pracowało nie więcej niż 2 osoby i będą one niszczyły 30-50 stron dokumentów dziennie z rozłożeniem pracy na cały dzień roboczy, można spokojnie szukać w dole tego przedziału cenowego. Jeśli jednak będziemy niszczyć dokumenty poufne, na przykład dane klientów lub dokumenty bankowe, trzeba zadbać o urządzenie posiadające stopnień bezpieczeństwa DIN 3, czyli takie, które tnie na ścinki. Za jego pomocą zniszczymy też płyty CD i karty plastikowe. Będzie to urządzenie z górnej części przedziału cenowego.

Nowoczesne niszczarki

Technologie w niszczarkach biurowych

Warto jest też upewnić się, że wybrana niszczarka posiada mechanizmy zabezpieczające przed uruchomieniem ich przez osoby niepożądane, na przykład przez buszujące po domowym biurze dzieci, a także że nie włączy się po dotknięciu szczeliny wejściowej na dokumenty. Za te elementy odpowiada technologia SafeSense. Z kolei technologia SilentShred zapewnia niszczenie dokumentów w całkowitej ciszy, co jest ważne, kiedy w biurze nie ma zbyt wiele miejsca i klasyczne urządzenie robiłoby dużo hałasu zaraz nad uchem.

Na końcu warto jest jeszcze pamiętać o kwestii czasami pomijanej, ale mimo wszystko istotnej. Chodzi o estetykę, jaką cechują się niszczarki. Niektóre tańsze urządzenia wyglądają bardzo dobrze i niczym nie ustępują swoim znacznie droższym odpowiednikom, ale większość najtańszych propozycji niestety nie prezentuje się dobrze. Nawet jeśli cena będzie zdecydowanie najważniejszym kryterium wyboru, nie warto brać pierwszej niszczarki z brzegu.

Autor

Justyna Kołodziej

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.