Drukarka – jaką wybrać?

Drukarki to urządzenia które wciąż są niezbędne w pracy wielu osób. Pomimo tego, ze na komputerach i laptopach można już przechowywać niezliczoną ilość plików i folderów, to wciąż forma papierowa dokumentów obowiązuje w firmach i urzędach. W wielu instytucjach na odpowiednich formularzach musimy składać swoje podpisy świadczące o tym, że zgadzamy się z treścią zawartą na papierze. Dlatego drukarki są niezbędne zarówno w biurach jaki i w domu, ponieważ dzięki nim można tworzyć dodatkowe kopie dokumentów w każdym momencie kiedy będziemy ich potrzebować. (https://lobos.pl/drukarki,cat226350.html)

Funkcje drukarki

Drukarki to bardzo popularne urządzenia, dlatego mamy szeroki wybór na rynku wszelkiego formatu i typu drukarek. Różnią się między sobą funkcjami, szybkością pracy, formatem druku, cena i wieloma innymi cechami, a wybór konkretnego modelu może być niekiedy bardzo trudny. Warto przed pójściem do sklepu ze sprzętem komputerowym, zapoznać się z najważniejszymi parametrami i cechami drukarek, tak aby zakup był przemyślany i spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Cena drukarki

Drukarki laserowe

Drukarki laserowe to obecnie prawdziwy hit na rynku. Wydruki z tej drukarki charakteryzują się wysoką jakością grafiki tekstu, szybkością druku oraz precyzją. Nie sprawdzają się natomiast przy wydrukach zdjęć, ponieważ wychodzą one matowe i słabej jakości, jeśli więc planujemy drukować fotografie z wakacji lepiej unikać drukarki laserowej. Jednak jeśli potrzebujemy drukarki do wydruku dużej ilości dokumentów w formie tekstowej to jak najbardziej drukarki laserowe sprawdzą się w tym przypadku. Koszty wielu wydruków dokumentów są też niższe niż w przypadku druku atramentowego. Lepiej więc dokładnie przemyśleć sobie czego oczekujemy od pracy drukarki zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek modelu.

Drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa ma tylu samo zwolenników co drukarka laserowa. Jakość wydruku zdjęć i dokumentów jest bardzo dobra, szczególnie w modelach jakie zostały wpuszczone przez znane firmy w ostatnich latach. Przed zakupem drukarki sprawdźmy jakie są koszty eksploatacji drukarki i jej serwisowania, co znacznie wpływa na wybór konkretnego modelu. Drukarki nie są stosunkowo drogie, jednak porównując koszty ich późniejszego użycia można szybko wyselekcjonować modele godne uwagi.

Działa to także w druga stronę, może się okazać że koszty eksploatacji będą tak drogie, że nie będzie nas stać na nowe wkłady i części. Warto przemyśleć sobie, czy nie lepiej wybrać model droższy w zakupie, ale tańszy w późniejszym użytkowaniu. Na wybór drukarki bez wątpienia wpłynie częstotliwość użytkowania tego urządzenia. Jeśli drukujemy sporadycznie, to lepiej zainwestować w drukarki laserowe, ponieważ w drukarkach atramentowych szybko zasycha atrament i nie używany będzie szybko do wymiany, nawet w przypadku jeśli będą prawie pełne.

Autor

Oktawia Zajkowska

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.