Proste sposoby na zrobienie dobrego wrażenia na odwiedzających

Potęga pierwszego wrażenia nie powinna być nigdy pomijana. Biznes można wygrać lub przegrać w ciągu kilku pierwszych minut, kiedy gość wchodzi do recepcji i na miejscu decyduje, czy to biuro pomoże mu zrealizować jego potrzeby i pragnienia, czy też nie.
Na tę decyzję składa się wiele różnych aspektów, ale zapada ona w mgnieniu oka.

W związku z tak szybką reakcją bardzo ważne jest, abyś wiedział, co zrobić, aby wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie, i abyś myślał na bieżąco, aby przeciwdziałać ewentualnym problemom.

Jak więc zrobić dobre wrażenie, nie rozbijając banku na drogie, współczesne meble do sal konferencyjnych i ikoniczne birofilne dekoracje w recepcji? To o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Bądź przyjazny i uśmiechnij się
Siła uśmiechu i przyjaznej twarzy nigdy nie powinna być pomijana. Twój recepcjonista bez wątpienia będzie miłą, pomocną duszą, ale ważne jest, aby każda firma zrozumiała, że podstawy są tu najważniejsze. Powitaj każdego gościa, który pojawi się na szklanej recepcji, uśmiechem, kontaktem wzrokowym i pytaniem "w czym mogę pomóc". Jeśli znasz imię gościa, użyj go, a jeśli nie, zapytaj, jak się nazywa, aby od tej pory móc go używać. Indywidualne podejście do klienta jest bardzo ważne.

Zapewnij najlepszą obsługę klienta
Jeśli wystąpi jakiś problem, a miejmy nadzieję, że nie wystąpi, upewnij się, że rozwiążesz go natychmiast. Jeśli masz doskonałą obsługę klienta, możesz błyskawicznie odwrócić sytuację, pokazując, że słuchasz i robisz wszystko, aby pomóc klientowi w rozwiązaniu jego problemu. Ponownie, przyjazne nastawienie przejdzie długą drogę, tak samo jak zapewnienie klientom wygodnego miejsca do siedzenia, przy czym luksusowe siedzenia biurowe z pewnością będą się dobrze prezentować.

Projektuj zgodnie z duchem czasu
Jeśli Twoja przestrzeń wygląda na zmęczoną i starą, pomyśl o modernizacji lub zmianie wystroju, aby iść z duchem czasu. Firma, która nie dba o to, jak staro wygląda jej przestrzeń, nie będzie robić dobrego wrażenia pod względem oferowanych produktów i usług - odwiedzający pomyślą, że dbasz o nie tak samo, jak o swoją przestrzeń! Zainwestuj w fajne siedzenia biurowe i nadaj całemu biuru nowy wystrój, aby je rozjaśnić. Powinieneś również upewnić się, że wystrój zawsze odzwierciedla to, kim jesteś jako firma, i że nie mylisz swojej tożsamości w sposobie, w jaki projektujesz swoją przestrzeń.

Utrzymuj wszystko w czystości i porządku
Znowu wracamy do podstaw, ale ten punkt jest bardzo ważny. Zawsze upewnij się, że Twoja przestrzeń jest czysta i uporządkowana, jako absolutne minimum. Odwiedzający zobaczą brudną lub zaniedbaną przestrzeń i założą, że Twoja usługa jest taka sama - tandetna. Wszystko odbija się na prowadzonej przez Ciebie działalności. Upewnij się więc, że białe meble biurowe są lśniące i regularnie czyść sofy w recepcji.

Skup się na swoich pracownikach
Jednym z najlepszych sposobów na wywarcie pozytywnego pierwszego wrażenia jest posiadanie pracowników, którzy są szczęśliwi i uśmiechnięci. Zainwestuj w ergonomiczne krzesła i atrakcyjne meble biurowe, stwórz wspierające i pozytywne środowisko, a z pewnością będzie to widoczne zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy odwiedzają Twoją przestrzeń, jak i dla tych, którzy w niej pracują.

Wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia nie musi wiązać się z dużym wydatkiem, nie musi też być super czasochłonne.
Chodzi o to, aby zadbać o podstawy, czyli czystość, schludność i uprzejmość, a reszta sama się ułoży. Upewnij się, że Twoja przestrzeń biurowa jest aktualna i nowoczesna, odzwierciedlając to, kim jesteś jako marka, a wrażenie, jakie zrobisz, z pewnością będzie takie, które zapewni powtarzalność biznesu przez wiele lat.

Autor

Oktawia Zajkowska

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.