Jak pozytywność i kultura miejsca pracy są ze sobą powiązane?

Istnieją pewne emocje lub "rzeczy", które mają ścisły związek.

Na przykład, motywacja i produktywność mają ścisły związek. Produktywność i rentowność mają ścisły związek. Morale i produktywność również mają ze sobą związek.

W miejscu pracy jedna rzecz w sposób naturalny prowadzi do drugiej.

Innym związkiem, który z pewnością warto zbadać, jest bardzo silny związek między pozytywnym nastawieniem psychicznym a pewnością siebie.

Zarówno pozytywność, jak i pewność siebie wiążą się ze szczęściem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Obie strony medalu wpływają na drugą.

Na przykład, kiedy myślisz w negatywny sposób, zaczynasz się wycofywać. Próbujesz wycofać się z danej sytuacji, ponieważ myślisz, że zostaniesz upokorzony, zraniony, wyśmiany lub zdenerwowany. W rezultacie Twoja wiara w siebie jest niższa.

W pracy może się to pojawić w wielu różnych sytuacjach. Na przykład, możesz zostać poproszony o przyłączenie się do sesji współpracy przy stołach w sali konferencyjnej i masz pomysł, którym chcesz się podzielić, ale obawiasz się, że ludzie nie potraktują cię poważnie. Ta negatywna myśl oznacza, że nie masz pewności siebie, aby zabrać głos i podzielić się swoim pomysłem.

Kto wie, ten pomysł mógł być prawdziwym przełomem i mógł wpłynąć na prawdziwą zmianę w miejscu pracy. Fakt, że czułeś się negatywnie i brakowało Ci pewności siebie, aby porozmawiać z kolegami, oznacza, że nigdy się tego nie dowiesz.

Tego typu sytuacja może łatwo się rozprzestrzenić i objąć całą kadrę pracowniczą. Zespół niezadowolonych pracowników nie jest dobrą sytuacją, ponieważ wpływa na kulturę miejsca pracy w organizacji i ciągnie wszystko w dół. W tym przypadku menedżerowie powinni zastanowić się, co tak naprawdę jest przyczyną problemu i podjąć działania, aby nieco zmienić sytuację.

Zwiększanie pozytywności, zwiększanie pewności siebie i odwrotnie

Bliski związek pomiędzy tymi dwoma jednostkami jest niezaprzeczalny.

Kiedy myślisz bardziej pozytywnie, widzisz możliwości. Oznacza to, że czujesz się bardziej optymistyczny i pewny siebie, a to oznacza, że jesteś bardziej skłonny do mówienia, gdy masz pomysły i jesteś bardziej skłonny do korzystania z możliwości, które mogą pomóc ci w życiu i karierze.

Jest też odwrotnie. Kiedy czujesz się pewny siebie, automatycznie zaczynasz dostrzegać to, co pozytywne, przed tym, co negatywne. Zaczynasz patrzeć na szklankę jako w połowie pełną, a nie w połowie pustą, a to pokazuje Ci pracę możliwości i szans, które mogą pojawić się na Twojej drodze.

Skupiając się na jednym przynosi drugi do swojego życia. Pomaga również czuć się szczęśliwszym w miejscu pracy, a także rozprzestrzenia się na swoje życie osobiste.

Oczywiście nie oznacza to, że stanie się bardziej pewną siebie osobą lub bardziej pozytywną osobą jest łatwe. To naprawdę zależy od punktu wyjścia. Fakt, że zdajesz sobie sprawę z tego, że praca musi być wykonana, jest jednak dobrą rzeczą. Oznacza to, że masz napęd i determinację, aby dokonać zmian, które przyniosą ci korzyści w dłuższej perspektywie.

Pozytywny sposób myślenia jest z pewnością wspomagany przez rozwój pozytywnej kultury w miejscu pracy. Jest to coś, na co należy zwrócić uwagę z punktu widzenia zarządzania, ale posiadanie polityki otwartych drzwi w miejscu pracy, tj. możliwości zwracania się przez pracowników do kierownictwa z pomysłami i problemami, kiedy tylko uznają to za konieczne, pomoże Ci zidentyfikować problemy, które mogą wymagać naprawy.

Na początek spróbuj pomyśleć o trzech pozytywnych rzeczach, kiedy budzisz się każdego ranka i o trzech rzeczach, za które jesteś wdzięczny, kiedy idziesz spać. Ta niewielka zmiana może pomóc zapoczątkować szereg zmian, które przyniosą duże korzyści w Twoim życiu, a jeśli wszyscy w biurze zrobią to samo, nastąpi efekt fali przypływu ogromnej pozytywności i zmian.

Nie ma w tym nic negatywnego, a całe mnóstwo dużej pozytywności idzie w twoją stronę!

Autor

Michał Mika

Redakcja postowanie.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@postowanie.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednim wyposażeniem biura.

Jak wybrać dobrą niszczarkę?
Jakie są rodzaje niszczarek?
Czy inwestycja w drukarkę jest odczuwalna?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.